tłumacz przysięgły języka angielskiego Gdańsk tłumacz przysięgły Gdańsk tłumacz angielski Gdańsk

Dorota Łyseńko, tłumacz przysięgły języka angielskiego, Scrum Master (PSM I).

Jestem absolwentką Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych (nauczanie języka angielskiego) w Gdańsku i Uniwersytetu Gdańskiego (filologia angielska ze specjalizacją lingwistyka). Swoją wiedzę poszerzałam na kursach językowych w Polsce i w Wielkiej Brytanii.

Pozytywnie przeszłam weryfikację umiejętności tłumaczenia w Stowarzyszeniu Tłumaczy Polskich i następnie zostałam ustanowiona tłumaczem przysięgłym języka angielskiego w roku 2002 przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jestem również członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Tłumaczy Przysięgłych i Specjalistycznych TEPIS.

Wszystkie projekty realizuję osobiście – dzięki czemu zleceniodawca może kontaktować się ze mną bezpośrednio – co jest istotne w przypadku tłumaczeń specjalistycznych.

Moje zainteresowania zawodowe nie zamykają się jedynie w obszarze branży translatorskiej. W ostatnim czasie poszerzam swoje kwalifikacje w zakresie realizacji i zarządzania różnego rodzaju projektami. W miesiącu grudniu 2017 ukończyłam kurs Wprowadzenie do PRINCE2 oraz zdałam egzamin Scrum Master (Professional Scrum Master I) poprzez www.scrum.org. Do tej pory zajmowałam się organizacją i nadzorowaniem przebiegu pracy w ramach swoich własnych zleceń, teraz jestem gotowa podjąć wyzwania związane z prowadzeniem i wspieraniem wykonywania zadań w ramach zwinnych metodyk zarządzania w sektorze IT i nie tylko.

Dorota Łyseńko

CERTYFIKATY

Intro to Prince2

D Lysenko Prince 2 certificate

PSMI

PSMI